Licensed to Boise State University     HY-TEK's Meet Manager 1/13/2018 03:45 PM
               Ed Jacoby Invite & Multi - 1/12/2018 to 1/13/2018               
                                 Jackson Track                                 
                                   Nampa, ID                                   
                                    Results                                    
 
Women 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Gaffney, Regyn               Washington S              7.60q  4 
  2 Ferenczi, Melinda            Nevada                    7.71q  4 
  3 Longmire, Destiny            San Jose St.              7.75q  1 
  4 Tucker, Jordyn               Washington S              7.77q  4 
  4 Wilson, Caitlin              San Jose St.              7.77q  2 
  6 White, Makeya                Nevada                    7.84q  4 
  7 Taube, Kennedy               George Fox                7.85q  2 
  8 Raza, Madiha                 San Jose St.              7.88q  1 
  9 Silliman, Tierney            Washington S              7.89   1 
 10 Eastman, Tenisha             Unattached                8.02   4 
 11 Newman, Lauren               Washington S              8.04   2 
 12 Wilson, Ebony                Eastern Oreg              8.10   3 
 13 Jolley, Payton               Eastern Oreg              8.13   3 
 14 Emerson, Katie               Eastern Oreg              8.19   3 
 15 Carter, Breya                San Jose St.              8.22   4 
 16 Akinlosotu, Oyinlola         Washington S              8.24   2 
 17 Williams, Brittni            Washington S              8.39   3 
 18 Durocher, Payge              College of I              8.42   1 
 19 Durocher, Payton             College of I              8.43   3 
 20 Miran, Ally                  Northwest Na              8.46   1 
 21 Reed, Brinley                College of I              8.59   2 
 22 Damele, Megan                College of I              8.61   1 
 23 Conley, MaKenna              Northwest Na              8.89   4 
 24 Bach, Kaelen                 Northwest Na              8.97   3 
 25 Ford, Taylor                 College of I              9.11   2 
 
Women 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Longmire, Destiny            San Jose St.              7.55  
  2 Ferenczi, Melinda            Nevada                    7.67  
  3 Taube, Kennedy               George Fox                7.72  
  4 Wilson, Caitlin              San Jose St.              7.78  
  5 Tucker, Jordyn               Washington S              7.81  
  6 White, Makeya                Nevada                    7.83  
  7 Raza, Madiha                 San Jose St.              7.89  
 
Women 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ferenczi, Melinda            Nevada                   24.46   1 
  2 King, Sarahvaughn            San Jose St.             24.67   2 
  3 King, Sarah                  George Fox               25.04   3 
  4 Wilson, Caitlin              San Jose St.             25.13   1 
  5 Lawrynowicz, Kasia           Utah State               25.23   2 
  6 Silliman, Tierney            Washington S             25.60   2 
  7 Tucker, Jordyn               Washington S             25.62   1 
  8 Webb, Makayla                San Jose St.             25.83   5 
  9 Patterson, Chyrese           Utah State               26.02   3 
 10 Williams, Jayla              San Jose St.             26.17   6 
 11 Sullivan, Melanie            Utah State               26.18   3 
 12 Brandt, Jordan               Utah State               26.20   3 
 13 Raza, Madiha                 San Jose St.             26.21   5 
 14 Bate, Breann                 Utah State               26.37   4 
 15 Tabron, Diamond              San Jose St.             26.75   4 
 16 Ball, Josie                  Utah State               26.95   5 
 17 Dantes, Lovenie              San Jose St.             27.06   5 
 18 Reddington, Morgan           Eastern Oreg             27.10   6 
 19 Emerson, Katie               Eastern Oreg             27.23   7 
 20 Miran, Ally                  Northwest Na             27.85   8 
 21 Conley, MaKenna              Northwest Na             28.15   6 
 22 Carter, Breya                San Jose St.             28.19   4 
 23 Molina, Julia                College of I             28.52   7 
 24 Bach, Kaelen                 Northwest Na             30.10   8 
 
Women 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Cho, Stephanie               Washington S             56.35   1 
  2 King, Sarah                  George Fox               56.56   1 
  3 Sauer, Karoline              Nevada                   57.09   1 
  4 Beinlich, Nora               Nevada                   58.62   1 
  5 King, Sarahvaughn            San Jose St.             58.82   2 
  6 Dantes, Lovenie              San Jose St.             59.37   2 
  7 Bradley, Adreonia            Washington S             59.85   2 
  8 Tabron, Diamond              San Jose St.           1:00.78   3 
  9 Mosman, Jensen               Utah State             1:01.10   3 
 10 Green, Lauren                Nevada                 1:01.13   3 
 11 Herbes, Elizabeth            Eastern Oreg           1:01.90   2 
 12 Cook, Sahla                  San Jose St.           1:05.34   3 
 
Women 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Rolland, Megan               Oiselle                2:51.08   1 
  2 Fuller, Alexis               Boise State            2:53.68   1 
  3 Eastmond, Elli               Utah State             2:59.30   1 
  4 Christensen, Karen           Utah State             2:59.49   1 
  5 Newman, Tylee                Utah State             3:02.02   1 
  6 Homer, Faith                 Eastern Oreg           3:04.56   2 
  7 Maloney, Shannon             Utah State             3:05.59   1 
  8 Roelle, Rachel               Eastern Oreg           3:06.02   1 
  9 Boals, Megan                 Eastern Oreg           3:09.01   2 
 10 Danner, Bethany              Northwest Na           3:13.05   2 
 
Women 1 Mile Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 O'Brien, Clare               Boise State            4:56.39   1 
  2 Givens, Josie                Utah State             5:03.70   1 
  3 Jacob, Jordan                Boise State            5:04.72   1 
  4 Pivec, Malia                 Boise State            5:09.77   1 
  5 Mullins, Erin                Boise State            5:10.51   1 
  6 Geisler, Christina           Unat-Boise S           5:14.65   2 
  7 Graves, Claire               Unat-Boise S           5:16.63   2 
  8 Holt, Heather                Utah State             5:21.25   2 
  9 Drollinger, Paytin           Utah State             5:21.65   1 
 10 Mazziotti, Jantzen           Southern Ida           5:27.00   2 
 11 Manzer, Sierra               Northwest Na           5:29.83   2 
 12 Teemant, Allison             Southern Ida           5:31.81   2 
 13 Hubner, Emily                Utah State             5:35.04   2 
 14 May, Marley                  Southern Ida           5:45.59   2 
 15 Christopherson, Katie        Southern Ida           5:47.85   2 
 16 Brinegar, Anne               Unat-Boise S           5:58.73   2 
 17 Bean, Haley                  Southern Ida           6:17.70   2 
 
Women 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Carter, Kashley              Utah State            10:15.08  
  2 Heaps, Jacqueline            Utah State            10:40.43  
  3 Hill, Shaylee                Southern Ida          10:40.61  
  4 Bedke, Rae                   Utah State            10:50.37  
  5 Dutson, Hannah               Utah State            10:51.15  
  6 Draney, Kayli                Southern Ida          11:01.14  
  7 Wall, Bailey                 Southern Ida          11:15.72  
  8 Willis, Ashley               Southern Ida          11:46.60  
  9 Hammons, Emily               Northwest Na          11:48.45  
 
Women 60 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Brown, Brittany              San Jose St.              8.80q  1 
  2 Mulatero, Agnese             Nevada                    8.83q  2 
  3 Webb, Makayla                San Jose St.              8.84q  2 
  4 Brooks-Johnson, Alissa       Washington S              8.92q  1 
  5 Bonds, Talie                 Utah State                8.94q  2 
  6 Cho, Stephanie               Washington S              8.98q  3 
  7 Williams, Jayla              San Jose St.              8.98q  3 
  8 Brandt, Jordan               Utah State                9.02q  1 
  9 Maseda, Bailey               Utah State                9.20   2 
 10 Skabelund, Whitney           Utah State                9.28   2 
 11 Buhler, Dakota               George Fox                9.31   2 
 12 Xydona, Niki                 Utah State                9.37   2 
 12 Schauble, Lindsey            Washington S              9.37   1 
 14 Hirschi, Alyssa              Utah State                9.41   3 
 15 White, Haley                 Eastern Oreg              9.63   3 
 16 Miran, Ally                  Northwest Na              9.68   3 
 17 Glover, Justine              Unattached               10.43   3 
 -- Iverson, Caroline            Utah State                 DNF   1 
 
Women 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Mulatero, Agnese             Nevada                    8.77  
  2 Williams, Jayla              San Jose St.              8.78  
  3 Webb, Makayla                San Jose St.              8.81  
  4 Bonds, Talie                 Utah State                8.85  
  5 Brown, Brittany              San Jose St.              8.90  
  6 Cho, Stephanie               Washington S              8.90  
  7 Brooks-Johnson, Alissa       Washington S              8.91  
  8 Brandt, Jordan               Utah State                8.94  
 
Women 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Utah State  'A'                                     3:51.93   2 
     1) Patterson, Chyrese              2) Bate, Breann                   
     3) Sullivan, Melanie               4) Lawrynowicz, Kasia             
  2 Nevada  'A'                                         3:55.06   2 
     1) Beinlich, Nora                  2) Sauer, Karoline                
     3) Graves, Brittany                4) Green, Lauren                  
  3 San Jose St.  'A'                                   4:01.19   2 
     1) King, Sarahvaughn               2) Webb, Makayla                  
     3) Dantes, Lovenie                 4) Tabron, Diamond                
  4 Utah State  'B'                                     4:07.11   1 
     1) Ball, Josie                     2) Hirschi, Alyssa                
     3) Bonds, Talie                    4) Mosman, Jensen                 
  5 Eastern Oregon  'A'                                 4:08.22   2 
     1) White, Haley                    2) Emerson, Katie                 
     3) Boals, Megan                    4) Herbes, Elizabeth              
  6 Eastern Oregon  'B'                                 4:12.04   1 
     1) Jolley, Payton                  2) Palmer, Emily                  
     3) Homer, Faith                    4) Roelle, Rachel                 
  7 San Jose St.  'B'                                   4:17.81   1 
     1) Cook, Sahla                     2) Raza, Madiha                   
     3) Williams, Jayla                 4) Carter, Breya                  
 
Women Distance Medley
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Utah State  'A'                                    12:02.25  
     1) Newman, Tylee                   2) Eastmond, Elli                 
     3) Givens, Josie                   4) Carter, Kashley                
  2 Boise State  'D'                                   12:04.91  
     1) Jacob, Jordan                   2) Diefendorf, Morgan             
     3) Deitsch, Ali                    4) O'Brien, Clare                 
  3 Boise State  'A'                                   12:09.77  
     1) Mullins, Erin                   2) Henderson, Sadi                
     3) McDonald, Anna                  4) Schoffield, Christie           
  4 Boise State  'B'                                   12:13.60  
     1) Fuller, Alexis                  2) Culig, Emma                    
     3) Pfaff, Amy                      4) Demarco, Emily                 
  5 Utah State  'B'                                    12:16.06  
     1) Drollinger, Paytin              2) Christensen, Karen             
     3) Hubner, Emily                   4) Maloney, Shannon               
  6 Boise State  'C'                                   12:17.31  
     1) Pivec, Malia                    2) Walker, Chelsea                
     3) Hyyppa, Emma                    4) Swanson, Karlie                
  7 Nevada  'A'                                        12:49.30  
     1) Wood, Meagan                    2) Evans, McKenna                 
     3) Massic, Lauryn                  4) Palladino, Shannon             
  8 Northwest Nazarene  'A'                            13:08.78  
     1) Manzer, Sierra                  2) Conley, MaKenna                
     3) Nisly, Heidi                    4) Danner, Bethany                
 
Women High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Sims, Kolbi                  San Jose St.             1.69m    5-06.50 
     1.44 1.49 1.54 1.59 1.64 1.69 1.74 
      PPP  PPP    O   XO   XO    O  XXX 
  2 Gutierrez, Natalie           San Jose St.            J1.69m    5-06.50 
     1.44 1.49 1.54 1.59 1.64 1.69 1.74 
      PPP  PPP    O   XO    O  XXO  XXX 
  3 Williams, Josiah             Utah State               1.64m    5-04.50 
     1.44 1.49 1.54 1.59 1.64 1.69 
      PPP  PPP  PPP    O    O  XXX 
  4 Christensen, Jennifer        Utah State               1.59m    5-02.50 
     1.44 1.49 1.54 1.59 1.64 
      PPP  PPP  PPP    O  XXX 
  4 Bartlow, Rachel              Northwest Na             1.59m    5-02.50 
     1.44 1.49 1.54 1.59 1.64 
      PPP  PPP    O    O  XXX 
  6 Hirschi, Alyssa              Utah State              J1.59m    5-02.50 
     1.44 1.49 1.54 1.59 1.64 
      PPP    O    O   XO  XXX 
  7 Bonds, Talie                 Utah State               1.54m    5-00.50 
     1.44 1.49 1.54 1.59 
      PPP    O    O  XXX 
  8 Adams, Alyssa                Boise State              1.49m    4-10.50 
     1.44 1.49 1.54 
        O    O  XXX 
  9 Glover, Justine              Unattached              J1.49m    4-10.50 
     1.44 1.49 1.54 
        O   XO  XXX 
 10 Gwin, Kourtney               Northwest Na             1.44m    4-08.75 
     1.44 1.49 
       XO  XXX 
 11 Johnson, Abi                 Northwest Na            J1.44m    4-08.75 
     1.44 1.49 
      XXO  XXX 
 
Women Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Cossins, Allison             College of I             3.45m   11-03.75 
     2.85 3.00 3.15 3.30 3.45 3.52 
      XXO    O    O  XXO  XXO  XXX 
  2 Adams, Alyssa                Boise State              3.30m   10-10.00 
     2.85 3.00 3.15 3.30 3.45 
      PPP   XO    O    O  XXX 
  3 Mallet, Amber                Boise State             J3.30m   10-10.00 
     2.85 3.00 3.15 3.30 3.45 
      PPP  PPP  XXO    O  XXX 
  4 Caffrey, Ashley              Boise State              3.15m   10-04.00 
     2.85 3.00 3.15 3.30 
      PPP  PPP   XO  XXX 
 -- Gwin, Kourtney               Northwest Na                NH            
     2.85 3.00 3.15 
      PPP  PPP  XXX 
 -- Lake, Kennedy                Eastern Oreg                NH            
     2.85 
      XXX 
 
Women Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Longmire, Destiny            San Jose St.             6.24m   20-05.75 
      5.93m  6.24m  FOUL  6.04m  5.87m  FOUL
  2 Harbaugh, Cambree            San Jose St.             5.83m   19-01.50 
      5.51m  5.70m  5.83m  5.65m  5.70m  5.79m
  3 Johnson-Upshaw, Kelsey       San Jose St.             5.70m   18-08.50 
      5.37m  5.61m  5.38m  5.63m  5.70m  5.66m
  4 Newman, Lauren               Washington S             5.60m   18-04.50 
      5.60m  5.54m  5.45m  FOUL  5.03m  5.46m
  5 Brown, Brittany              San Jose St.             5.56m   18-03.00 
      5.41m  5.56m  5.28m  FOUL  FOUL  FOUL
  6 Dorsett, Taj                 Boise State              5.53m   18-01.75 
      FOUL  FOUL  5.53m  FOUL  FOUL  FOUL
  7 Wilson, Ebony                Eastern Oreg             5.45m   17-10.75 
      FOUL  5.45m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  7 Brooks-Johnson, Alissa       Washington S             5.45m   17-10.75 
      5.45m  5.43m  5.41m  FOUL  FOUL  FOUL
  9 Xydona, Niki                 Utah State               5.43m   17-09.75 
      5.43m  5.39m  5.33m  5.29m  FOUL  5.43m
 10 Schauble, Lindsey            Washington S             5.29m   17-04.25 
      5.29m  5.13m  5.16m            
 11 Reddington, Morgan           Eastern Oreg             5.26m   17-03.25 
      5.14m  5.25m  5.26m            
 12 Mahowald, Jackie             Northwest Na             5.06m   16-07.25 
      4.96m  4.66m  5.06m            
 13 Spoolstra, Michaela          Northwest Na             4.92m   16-01.75 
      4.91m  4.92m  FOUL            
 14 Branch, Victoria             Eastern Oreg             4.58m   15-00.50 
      4.43m  4.55m  4.58m            
 15 Heckathorn, Katie            Northwest Na             4.21m   13-09.75 
      4.21m  4.17m  4.15m            
 
Women Triple Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Davis, Kiana                 Team Interst            13.06m   42-10.25 
      12.89m  13.06m  12.81m  12.57m  12.76m  FOUL
  2 Graves, Brittany             Nevada                  12.24m   40-02.00 
      12.14m  FOUL  12.24m  FOUL  FOUL  FOUL
  3 Dorsett, Taj                 Boise State             12.07m   39-07.25 
      11.71m  FOUL  12.07m  FOUL  11.15m  11.96m
  4 Pennington, Dezirae          Nevada                  11.99m   39-04.00 
      11.51m  11.63m  11.65m  FOUL  11.99m  FOUL
  5 Williams, Brittni            Washington S            11.59m   38-00.25 
      11.18m  11.32m  FOUL  11.58m  FOUL  11.59m
  6 Harbaugh, Cambree            San Jose St.            11.58m   38-00.00 
      11.43m  FOUL  11.46m  FOUL  11.53m  11.58m
  7 Akinlosotu, Oyinlola         Washington S            11.56m   37-11.25 
      FOUL  11.16m  11.37m  FOUL  FOUL  11.56m
  8 Mahowald, Jackie             Northwest Na            11.32m   37-01.75 
      FOUL  11.16m  10.94m  10.63m  11.31m  11.32m
  8 Buhler, Dakota               George Fox              11.32m   37-01.75 
      11.23m  FOUL  11.32m  11.21m  FOUL  FOUL
 10 Maseda, Bailey               Utah State              11.06m   36-03.50 
      10.76m  11.06m  11.03m            
 11 Skabelund, Whitney           Utah State              10.90m   35-09.25 
      FOUL  10.90m  FOUL            
 12 Jolley, Payton               Eastern Oreg            10.51m   34-05.75 
      10.51m  10.51m  10.47m            
 -- Benson, Skylar               Boise State               FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Branch, Victoria             Eastern Oreg              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Conklin, Katie               Northwest Na              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Heckathorn, Katie            Northwest Na              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Brown, Brittany              San Jose St.              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Johnson-Upshaw, Kelsey       San Jose St.              FOUL            
      FOUL  FOUL  ND            
 
Women Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Flint, Brenn                 Utah State              15.71m   51-06.50 
      15.28m  15.16m  15.71m  15.09m  15.46m  FOUL
  2 Moriconi, Olivia             Utah State              15.65m   51-04.25 
      14.99m  FOUL  14.52m  15.52m  14.96m  15.65m
  3 French, Brandi               Nevada                  14.64m   48-00.50 
      13.46m  14.33m  14.29m  13.86m  14.64m  14.28m
  4 Garren, Maia                 Utah State              14.60m   47-11.00 
      13.68m  14.33m  13.79m  13.80m  14.60m  13.74m
  5 Hutchinson, Courtney         Boise State             14.33m   47-00.25 
      13.46m  13.63m  14.09m  13.87m  13.92m  14.33m
  6 Brown, Chrisshnay            Washington S            13.63m   44-08.75 
      13.16m  12.67m  13.06m  12.81m  FOUL  13.63m
  7 Morse, Hayley                College of I            13.60m   44-07.50 
      12.72m  12.64m  13.60m  12.79m  FOUL  12.78m
  8 Dern, Emma                   Nevada                  12.79m   41-11.50 
      12.50m  12.79m  FOUL  12.45m  12.06m  12.74m
  9 Stangel, Marta               Eastern Oreg            12.61m   41-04.50 
      11.96m  12.61m  12.02m  11.92m  12.27m  11.67m
 10 Dodd, Baylee                 Boise State             12.24m   40-02.00 
      FOUL  12.16m  12.24m            
 11 Madrigal, Kabre              College of I            12.05m   39-06.50 
      11.07m  12.05m  11.52m            
 12 Krouse, Kaitlin              Washington S            11.82m   38-09.50 
      11.82m  10.35m  10.94m            
 13 Kamasi, Atina                Washington S            11.64m   38-02.25 
      11.64m  FOUL  10.53m            
 14 Bailey, Tori                 Utah State              11.23m   36-10.25 
      FOUL  10.07m  11.23m            
 15 Inman, Paige                 Boise State             11.09m   36-04.75 
      10.08m  11.09m  10.57m            
 16 Korolenko, Sasha             Northwest Na            10.96m   35-11.50 
      10.02m  10.96m  10.52m            
 17 Villarreal, Maddie           College of I            10.87m   35-08.00 
      9.46m  10.87m  FOUL            
 18 Camp, Robin                  College of I            10.86m   35-07.75 
      10.07m  10.86m  10.63m            
 19 Brooks-Johnson, Alissa       Washington S            10.83m   35-06.50 
      10.14m  9.77m  10.83m            
 20 Tukuafu, Lovely              Washington S            10.77m   35-04.00 
      10.77m  10.46m  FOUL            
 21 Church, Danielle             Eastern Oreg            10.50m   34-05.50 
      10.05m  10.50m  10.38m            
 22 Utter, Keagan                College of I            10.44m   34-03.00 
      10.44m  10.41m  10.21m            
 23 Schauble, Lindsey            Washington S            10.21m   33-06.00 
      10.21m  9.51m  10.02m            
 24 Willenbrock, Kendal          Northwest Na             9.55m   31-04.00 
      9.44m  9.29m  9.55m            
 25 Xydona, Niki                 Utah State               9.26m   30-04.75 
      9.26m  8.88m  8.85m            
 26 Wyllie, Reitta               Northwest Na             8.71m   28-07.00 
      8.18m  8.08m  8.71m            
 -- Otero, Claire                College of I              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Women Weight Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Martin, Aoife                Washington S            17.19m   56-04.75 
      15.31m  16.11m  15.94m  15.74m  17.19m  15.62m
  2 Zilkey, Michala              Utah State              16.36m   53-08.25 
      14.40m  16.09m  14.71m  16.36m  15.09m  15.58m
  3 Garren, Maia                 Utah State              15.77m   51-09.00 
      15.77m  15.62m  FOUL  15.67m  15.51m  15.43m
  4 Morse, Hayley                College of I            15.48m   50-09.50 
      14.09m  14.93m  FOUL  FOUL  15.48m  FOUL
  5 Noneman, Kendra              Boise State             15.38m   50-05.50 
      14.85m  15.27m  14.66m  14.49m  15.18m  15.38m
  6 Flint, Brenn                 Utah State              15.37m   50-05.25 
      15.37m  15.29m  14.99m  FOUL  FOUL  14.40m
  7 Stangel, Marta               Eastern Oreg            15.12m   49-07.25 
      13.90m  15.12m  15.02m  14.40m  15.01m  14.49m
  8 Bell, Stacia                 Washington S            14.10m   46-03.25 
      13.94m  12.94m  13.22m  14.10m  FOUL  FOUL
  9 Otero, Claire                College of I            13.90m   45-07.25 
      12.60m  13.90m  FOUL  13.57m  13.52m  13.64m
 10 Tukuafu, Lovely              Washington S            13.83m   45-04.50 
      13.83m  13.62m  13.44m            
 11 French, Brandi               Nevada                  13.45m   44-01.50 
      12.34m  11.03m  13.45m            
 12 Thomas, Hannah               Unat-Northwe            13.44m   44-01.25 
      12.62m  13.44m  FOUL            
 13 Korolenko, Sasha             Northwest Na            13.21m   43-04.25 
      13.21m  ND  12.95m            
 14 Church, Danielle             Eastern Oreg            12.89m   42-03.50 
      FOUL  FOUL  12.89m            
 15 Bailey, Tori                 Utah State              12.84m   42-01.50 
      12.84m  11.07m  11.91m            
 16 Utter, Keagan                College of I            12.77m   41-10.75 
      12.12m  FOUL  12.77m            
 17 Madrigal, Kabre              College of I            12.64m   41-05.75 
      12.64m  FOUL  FOUL            
 18 Dern, Emma                   Nevada                  12.07m   39-07.25 
      11.07m  11.21m  12.07m            
 19 Snowden, Elise               Northwest Na            11.94m   39-02.25 
      11.63m  11.94m  11.91m            
 20 Villarreal, Maddie           College of I            11.15m   36-07.00 
      FOUL  11.15m  FOUL            
 21 Camp, Robin                  College of I            10.85m   35-07.25 
      10.75m  10.85m  FOUL            
 22 Wyllie, Reitta               Northwest Na            10.37m   34-00.25 
      8.23m  8.31m  10.37m            
 23 Inman, Paige                 Boise State              9.88m   32-05.00 
      9.88m  9.57m  9.03m            
 24 Willenbrock, Kendal          Northwest Na             9.40m   30-10.25 
      8.29m  FOUL  9.40m            
 
Indoor Pentathlon: #5 Women 800 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sprauer, Loghan              Southern Oregon        2:29.38     701
  2 Wright, Annie                George Fox             2:30.37     688
  3 Sims, Kolbi                  San Jose St.           2:33.92     645
  4 Dickey, Allison              Nevada                 2:39.04     584
  5 Swilley, Alissa              George Fox             2:47.35     491
  6 Iloanya, Nicole              San Jose St.           2:51.83     445
  7 Conklin, Katie               Northwest Na           2:56.48     399
 -- Halmans, Lea                 Nevada                     DNF  
 -- Ader, Nicola                 Nevada                     DNF  
 
Indoor Pentathlon: #1 Women 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ader, Nicola                 Nevada                    8.87   3    937
  2 Sims, Kolbi                  San Jose St.              8.94   2    922
  3 Iloanya, Nicole              San Jose St.              9.06   1    897
  4 Halmans, Lea                 Nevada                    9.29   2    850
  5 Dickey, Allison              Nevada                    9.49   1    810
  6 Wright, Annie                George Fox                9.50   2    808
  7 Sprauer, Loghan              Southern Oregon           9.61   1    787
  8 Conklin, Katie               Northwest Na              9.84   3    742
  9 Swilley, Alissa              George Fox                9.85   3    740
 
Indoor Pentathlon: #2 Women High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Ader, Nicola                 Nevada                   1.75m    5-08.75    916
     1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60 1.63 1.66 1.69 1.72 1.75 1.78 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O    O    O    O    O   XO    O  XXX 
  2 Halmans, Lea                 Nevada                   1.69m    5-06.50    842
     1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60 1.63 1.66 1.69 1.72 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O    O    O    O   XO  XXX 
  2 Sims, Kolbi                  San Jose St.             1.69m    5-06.50    842
     1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60 1.63 1.66 1.69 1.72 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O  PPP   XO    O    O   XO   XO  XXX 
  4 Sprauer, Loghan              Southern Oregon          1.60m    5-03.00    736
     1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60 1.63 
      PPP  PPP    O    O    O  PPP    O   XO  XXO  XXX 
  5 Dickey, Allison              Nevada                   1.57m    5-01.75    701
     1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60 
      PPP  PPP    O    O   XO   XO    O    O  XXX 
  5 Iloanya, Nicole              San Jose St.             1.57m    5-01.75    701
     1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60 
      PPP    O    O    O    O    O   XO  XXO  XXX 
  7 Conklin, Katie               Northwest Na             1.54m    5-00.50    666
     1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O  XXX 
  8 Wright, Annie                George Fox               1.48m    4-10.25    599
     1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 
       XO    O    O  XXO   XO  XXX 
  9 Swilley, Alissa              George Fox               1.36m    4-05.50    470
     1.36 1.39 
        O  XXX 
 
Indoor Pentathlon: #4 Women Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Iloanya, Nicole              San Jose St.             5.71m   18-09.00    762
      5.45m  5.42m  5.71m            
  2 Halmans, Lea                 Nevada                   5.60m   18-04.50    729
      5.53m  5.60m  5.41m            
  3 Sims, Kolbi                  San Jose St.             5.50m   18-00.50    700
      5.46m  5.50m  5.18m            
  3 Ader, Nicola                 Nevada                   5.50m   18-00.50    700
      5.07m  5.50m  5.44m            
  5 Wright, Annie                George Fox               5.22m   17-01.50    620
      FOUL  FOUL  5.22m            
  6 Dickey, Allison              Nevada                   5.03m   16-06.00    567
      4.65m  5.03m  4.95m            
  7 Swilley, Alissa              George Fox               4.99m   16-04.50    557
      4.88m  4.97m  4.99m            
  8 Conklin, Katie               Northwest Na             4.94m   16-02.50    543
      FOUL  4.86m  4.94m            
  9 Sprauer, Loghan              Southern Oregon          4.86m   15-11.50    522
      4.86m  4.57m  FOUL            
 
Indoor Pentathlon: #3 Women Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Wright, Annie                George Fox              11.50m   37-08.75    628
      11.49m  11.50m  11.42m            
  2 Sims, Kolbi                  San Jose St.            10.39m   34-01.25    555
      10.39m  10.35m  9.35m            
  3 Dickey, Allison              Nevada                  10.30m   33-09.50    549
      10.30m  9.99m  9.50m            
  4 Iloanya, Nicole              San Jose St.            10.19m   33-05.25    542
      10.01m  FOUL  10.19m            
  5 Halmans, Lea                 Nevada                  10.11m   33-02.00    537
      9.80m  9.93m  10.11m            
  6 Ader, Nicola                 Nevada                  10.01m   32-10.25    530
      10.01m  9.88m  9.42m            
  7 Swilley, Alissa              George Fox               9.89m   32-05.50    522
      9.33m  9.89m  9.54m            
  8 Conklin, Katie               Northwest Na             8.53m   28-00.00    434
      8.53m  7.88m  7.54m            
  9 Sprauer, Loghan              Southern Oregon          8.45m   27-08.75    428
      8.45m  8.06m  8.15m            
 
Women Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sims, Kolbi                  San Jose St.              3664  
  2 Iloanya, Nicole              San Jose St.              3347  
  3 Wright, Annie                George Fox                3343  
  4 Dickey, Allison              Nevada                    3211  
  5 Sprauer, Loghan              Southern Oregon           3174  
  6 Ader, Nicola                 Nevada                    3083  
  7 Halmans, Lea                 Nevada                    2958  
  8 Conklin, Katie               Northwest Na              2784  
  9 Swilley, Alissa              George Fox                2780  
 
Men 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Charles, Ja'Maun             Washington S              6.87q  3 
  2 Smith, Zach                  Washington S              6.93q  2 
  3 Tovar, Junior                Utah State                6.96q  2 
  4 Bains, Brandon               Washington S              7.02q  1 
  5 Camara, Ebu                  Northwest Na              7.05q  2 
  6 Gardner, Ethan               Washington S              7.07q  2 
  7 Lane, Austin                 Utah State                7.10q  1 
  8 Lott, Vernon                 George Fox                7.15q  3 
  9 Kahut, Isaiah                Northwest Na              7.18   3 
 10 Gaskins, Devin               College of I              7.30   2 
 11 Magee, Zachary               Northwest Na              7.31   3 
 12 Stone, Jeremiah              Washington S              7.40   1 
 13 Phanmaha, Branden            Eastern Oreg              7.41   1 
 14 Shaw, Cooper                 Eastern Oreg              7.42   3 
 15 Hatfield, Zac                Eastern Oreg              7.45   3 
 16 June, Tyler                  Unattached                7.46   2 
 17 Flint, Mitch                 Eastern Oreg              7.52   2 
 17 Humphrey, Jared              Unattached                7.52   1 
 19 Moore, Nathan                Northwest Na              7.58   1 
 20 Stellway, Keffery            Northwest Na              7.59   1 
 
Men 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Charles, Ja'Maun             Washington S              6.79  
  2 Smith, Zach                  Washington S              6.89  
  3 Tovar, Junior                Utah State                6.94  
  4 Bains, Brandon               Washington S              6.99  
  5 Lane, Austin                 Utah State                7.01  
  6 Gardner, Ethan               Washington S              7.02  
  7 Lott, Vernon                 George Fox                7.04  
  8 Camara, Ebu                  Northwest Na              7.09  
 
Men 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Charles, Ja'Maun             Washington S             21.72   1 
  2 Smith, Zach                  Washington S             21.73   1 
  3 Bains, Brandon               Washington S             21.98   2 
  4 Lane, Austin                 Utah State               22.07   3 
  5 Earley, Garen                Utah State               22.46   2 
  6 Gardner, Ethan               Washington S             22.48   1 
  7 Kram, Braden                 Utah State               22.79   3 
  8 Kahut, Isaiah                Northwest Na             23.25   4 
  9 Shaw, Cooper                 Eastern Oreg             23.37   3 
 10 Patterson, Jeff              Eastern Oreg             23.59   5 
 11 Phanmaha, Branden            Eastern Oreg             23.68   4 
 12 Hatfield, Zac                Eastern Oreg             23.95   4 
 13 Flint, Mitch                 Eastern Oreg             24.10   5 
 14 June, Tyler                  Unattached               24.38   5 
 15 Humphrey, Jared              Unattached               24.54   4 
 16 Chism, Ryan                  Northwest Na             24.64   5 
 
Men 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ulrich, Jake                 Washington S             48.95   1 
  2 Allen, Corey                 Washington S             50.08   1 
  3 Lewis-Allen, Devin           Eastern Oreg             50.40   2 
  4 Cavinta, Ryan                Boise State              50.62   1 
  5 Wallin, Josh                 Eastern Oreg             50.91   2 
  6 Herman, Caleb                Dordt                    51.66   2 
  7 Barker, Dylan                Utah State               51.85   3 
  8 Lopes, Trey                  Washington S             52.40   4 
  9 Nienhuis, Jake               Washington S             52.43   3 
 -- Rodriguez, Ricardo           Boise State                 DQ   4  lane violation
 -- Kjarmo, Cody                 Washington S                DQ   3  Lane Violation
 
Men 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Maggard, Dillon              Utah State             1:52.33  
  2 Greer, Bannon                Utah State             1:55.01  
  3 Grinwis, Jacob               Boise State            1:55.18  
  4 Anaya-Carmona, Israel        Boise State            1:57.75  
  5 Wrout, Cameron               Boise State            2:01.42  
 
Men 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Beutler, Jordan              Utah State             2:27.80  
  2 Morrell III, Thomas          Eastern Oreg           2:29.81  
  3 Zimmerly, Dustin             Eastern Oreg           2:31.70  
  4 Manzer, Rylan                Northwest Na           2:39.96  
  5 Schiess, Hunter              Eastern Oreg           2:42.11  
  6 Sanchez, Craig               Eastern Oreg           2:55.12  
 -- Inwards, Lane                Eastern Oreg               DNF  
 
Men 1 Mile Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Elliott, David               Unattached             4:06.30   1 
  2 DeHaven, Addison             Boise State            4:08.64   1 
  3 Lambourne, Clay              Utah State             4:09.67   1 
  4 Jordan, Ty                   Boise State            4:10.34   1 
  5 Rafla, Andrew                Boise State            4:12.60   1 
  6 Lautenslager, Jeff           Boise State            4:13.48   1 
  7 Coleman, Sam                 Utah State             4:14.46   1 
  8 Austin, Chandler             Boise State            4:15.12   1 
  9 Muhumed, Ahmed               Boise State            4:21.65   1 
 10 Campbell, Riley              Boise State            4:22.61   1 
 11 McCormick, Keegan            Boise State            4:24.56   2 
 12 Inwards, Lane                Eastern Oreg           4:25.76   2 
 13 Cooper, Haydon               Utah State             4:26.33   2 
 14 Kemboi, Godfrey              Northwest Na           4:27.31   2 
 15 Beckham, Albert              Boise State            4:27.46   1 
 16 Park, Rhys                   Boise State            4:32.06   1 
 17 Richardson, Tom              Boise State            4:32.87   2 
 18 Hurst, Ethan                 Southern Ida           4:42.62   2 
 19 Brookover, Grant             Northwest Na           4:51.71   2 
 20 Johnson, Kellis              Southern Ida           4:55.26   2 
 -- Montgomery, Greg             Unattached                 DNF   1 
 
Men 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Smith, Stokton               Utah State             8:32.50  
  2 Thorne, JD                   Utah State             8:35.70  
  3 Hurley, Keeghan              Unattached             8:36.90  
  4 Haroldsen, Coen              Utah State             8:46.20  
  5 Tew, Jakob                   Utah State             8:47.77  
  6 Hamilton, Nick               Northwest Na           8:52.21  
  7 Taylor, Riley                Southern Ida           9:12.57  
  8 Lopez, Pablo                 Northwest Na           9:17.34  
  9 Montoya, Zachary             Southern Ida           9:19.15  
 10 Barrow, Chase                Southern Ida           9:19.20  
 11 Stelzer, Ezekiel             Southern Ida           9:26.12  
 12 VanDyke, Clayton             Southern Ida           9:30.81  
 13 Schoppe, Jonah               Southern Ida           9:33.49  
 -- Jaggi, Ryan                  Unattached                  DQ   One lap short
 -- Williams, Ryan               Southern Ida                DQ   One lap short
 
Men 60 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Johnson, Nick                Washington S              8.03q  1 
  2 Kamara, Abu                  Washington S              8.12q  2 
  3 Grant, Christapherson        Washington S              8.16q  2 
  4 Brixey, Sam                  Washington S              8.24q  1 
  5 Kirkendall, Matthew          Eastern Oreg              8.30q  1 
  6 Gonter, Chade                Utah State                8.51q  2 
  7 Simonson, Hunter             Utah State                8.57q  1 
  8 Lloyd, Tyler                 Utah State                8.65q  1 
  9 Lewis, Payton                Northwest Na              8.65   2 
 10 Castro, Elijah               Northwest Na              8.70   1 
 11 Davis, Jacob                 Utah State                8.77   2 
 12 Kutterer, Tanner             Utah State                8.97   1 
 13 Chism, Ryan                  Northwest Na              9.23   2 
 14 Blum, David                  Northwest Na              9.70   2 
 
Men 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Johnson, Nick                Washington S              7.98  
  2 Kamara, Abu                  Washington S              8.18  
  3 Kirkendall, Matthew          Eastern Oreg              8.24  
  4 Grant, Christapherson        Washington S              8.26  
  5 Simonson, Hunter             Utah State                8.37  
  6 Gonter, Chade                Utah State                8.40  
  7 Lloyd, Tyler                 Utah State                8.63  
 
Men 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Washington St.  'A'                                 3:19.52   2 
     1) Grant, Christapherson           2) Allen, Corey                   
     3) Kjarmo, Cody                    4) Ulrich, Jake                   
  2 Utah State  'A'                                     3:21.66   2 
     1) Lloyd, Tyler                    2) Martin, Brady                  
     3) Kutterer, Tanner                4) Earley, Garen                  
  3 Eastern Oregon  'A'                                 3:25.33   2 
     1) Kirkendall, Matthew             2) Shaw, Cooper                   
     3) Wallin, Josh                    4) Morrell III, Thomas            
  4 Utah State  'B'                                     3:28.16   1 
     1) Kram, Braden                    2) Gonter, Chade                  
     3) Simonson, Hunter                4) Davis, Jacob                   
  5 Northwest Nazarene  'A'                             3:28.98   2 
     1) Camara, Ebu                     2) Magee, Zachary                 
     3) Johnason, Blake                 4) Lewis, Payton                  
  6 Eastern Oregon  'B'                                 3:30.34   1 
     1) Lewis-Allen, Devin              2) Zimmerly, Dustin               
     3) Patterson, Jeff                 4) Inwards, Lane                  
 
Men Distance Medley
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Utah State  'A'                                     9:48.22  
     1) Beutler, Jordan                 2) Lambourne, Clay                
     3) Coleman, Sam                    4) Maggard, Dillon                
  2 Boise State  'D'                                   10:07.07  
     1) Jordan, Ty                      2) Kirby, Bryce                   
     3) Rafla, Andrew                   4) Ghali, Melika                  
  3 Utah State  'B'                                    10:16.10  
     1) Cooper, Haydon                  2) Barker, Dylan                  
     3) Greer, Bannon                   4) Smith, Stokton                 
  4 Boise State  'C'                                   10:16.91  
     1) Lautenslager, Jeff              2) Greseth, Cade                  
     3) Richardson, Tom                 4) McCormick, Keegan              
  5 Boise State  'B'                                   10:18.15  
     1) Muhumed, Ahmed                  2) Cavinta, Ryan                  
     3) Horsburgh, Noah                 4) Campbell, Riley                
  6 Boise State  'A'                                   10:25.17  
     1) DeHaven, Addison                2) Rodriguez, Ricardo             
     3) Beckham, Albert                 4) Park, Rhys                     
  7 Northwest Nazarene  'A'                            10:48.77  
     1) Hamilton, Nick                  2) Johnason, Blake                
     3) Manzer, Rylan                   4) Kemboi, Godfrey                
 
Men High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Wolfe, Jacoby                George Fox               2.04m    6-08.25 
     1.76 1.81 1.86 1.91 1.98 2.04 2.06 
      PPP  PPP  PPP    O    O   XO  XXX 
  2 Stellway, Keffery            Northwest Na             1.86m    6-01.25 
     1.76 1.81 1.86 1.91 
      PPP    O    O  XXX 
 -- Fahlgren, Max                Eastern Oreg                NH            
     1.76 1.81 
      PPP  XXX 
 
Men Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Nelson, Sam                  Utah State               5.00m   16-04.75 
     3.80 3.95 4.10 4.25 4.40 4.55 4.70 4.85 5.00 5.15 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O  XXX 
  2 Lewis, Payton                Northwest Na            J5.00m   16-04.75 
     3.80 3.95 4.10 4.25 4.40 4.55 4.70 4.85 5.00 5.15 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  XXO  XXX 
  3 Stattner, Justin             Boise State              4.85m   15-11.00 
     3.80 3.95 4.10 4.25 4.40 4.55 4.70 4.85 5.00 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O  XXO  XXX 
  4 Winkle, Keegan               Portland Sta             4.70m   15-05.00 
     3.80 3.95 4.10 4.25 4.40 4.55 4.70 4.85 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  XXO    O  XXX 
  5 Webster, Jared               Northwest Na            J4.70m   15-05.00 
     3.80 3.95 4.10 4.25 4.40 4.55 4.70 4.85 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  XXO   XO  XXX 
  6 Richmond, Max                Boise State              4.40m   14-05.25 
     3.80 3.95 4.10 4.25 4.40 4.55 
      PPP  PPP   XO    O    O  XXX 
  6 Hidalgo, Lucas               Eastern Oreg             4.40m   14-05.25 
     3.80 3.95 4.10 4.25 4.40 4.55 
      PPP  PPP   XO  PPP    O  XXX 
  6 Hopkins, Stephen             Northwest Na             4.40m   14-05.25 
     3.80 3.95 4.10 4.25 4.40 4.55 
        O    O    O   XO    O  XXX 
  9 Calvin, Matt                 Utah State              J4.40m   14-05.25 
     3.80 3.95 4.10 4.25 4.40 4.55 
      PPP  PPP  PPP  PPP   XO  XXX 
 10 Cobb, Kolton                 Eastern Oreg             4.10m   13-05.25 
     3.80 3.95 4.10 4.25 
      PPP  PPP   XO  XXX 
 11 Hatlan, Dustin               Northwest Na             3.95m   12-11.50 
     3.80 3.95 4.10 
        O    O  XXX 
 
Men Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Fray-Benoit, Leaugen         Utah State               7.01m   23-00.00 
      FOUL  7.01m  PASS  PASS  6.92m  PASS
  2 Castro, Elijah               Northwest Na             6.91m   22-08.00 
      FOUL  6.68m  FOUL  FOUL  FOUL  6.91m
  3 Simonson, Hunter             Utah State               6.69m   21-11.50 
      6.65m  6.18m  6.55m  6.61m  6.40m  6.69m
  4 Moore, Nathan                Northwest Na             6.24m   20-05.75 
      6.11m  6.15m  FOUL  6.24m  FOUL  6.05m
 
Men Triple Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Brost, Kyle                  Utah State              14.12m   46-04.00 
      FOUL  14.03m  13.84m  14.12m  FOUL  FOUL
  2 Canchola, Alex               George Fox              13.83m   45-04.50 
      13.04m  13.27m  13.43m  13.08m  13.83m  FOUL
  3 Stone, Jeremiah              Washington S            13.76m   45-01.75 
      FOUL  13.62m  13.76m  13.54m  13.69m  13.34m
  4 Castro, Elijah               Northwest Na            12.54m   41-01.75 
      FOUL  FOUL  12.54m  FOUL  12.43m  FOUL
 
Men Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Hirschmann, David            Utah State              16.40m   53-09.75 
      15.84m  16.02m  16.40m  FOUL  FOUL  16.08m
  2 VanBeuren, John              Northwest Na            15.61m   51-02.75 
      14.48m  15.17m  15.43m  FOUL  15.61m  FOUL
  3 Cottrell, Zach               Utah State              14.90m   48-10.75 
      14.43m  14.90m  FOUL  14.36m  14.23m  14.20m
  4 Norvell, Drew                Washington S            14.19m   46-06.75 
      13.65m  13.75m  14.02m  14.04m  14.19m  13.03m
  5 Brown, Josh                  College of I            14.16m   46-05.50 
      13.63m  14.16m  13.59m  13.86m  FOUL  FOUL
  6 Kiley, Chris                 Boise State             12.97m   42-06.75 
      FOUL  11.97m  FOUL  12.60m  FOUL  12.97m
  7 Anderson, Canyon             Northwest Na           J12.97m   42-06.75 
      12.54m  11.46m  12.03m  11.25m  12.97m  FOUL
  8 Owen, Chase                  College of I            11.50m   37-08.75 
      11.40m  11.39m  11.50m  FOUL  11.03m  FOUL
  9 Frazier, Hunter              Eastern Oreg            10.45m   34-03.50 
      10.45m  FOUL  FOUL  FOUL  8.92m  FOUL
 -- Johnson, Nick                Washington S              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Morris, Kyle                 Utah State                FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Moldau, Martin               Washington S              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Men Weight Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Eager, Brock                 Washington S            19.86m   65-02.00 
      18.44m  18.91m  18.23m  FOUL  19.37m  19.86m
  2 Brown, Amani                 Washington S            17.53m   57-06.25 
      FOUL  FOUL  16.66m  17.53m  16.05m  FOUL
  3 VanBeuren, John              Northwest Na            17.20m   56-05.25 
      15.41m  17.06m  16.86m  17.10m  FOUL  17.20m
  4 Morris, Kyle                 Utah State              15.98m   52-05.25 
      FOUL  FOUL  15.98m  FOUL  FOUL  14.71m
  5 Brown, Josh                  College of I            15.57m   51-01.00 
      13.00m  15.11m  FOUL  15.52m  15.57m  14.14m
  6 Fahlgren, Max                Eastern Oreg            15.32m   50-03.25 
      FOUL  15.32m  15.00m  FOUL  FOUL  FOUL
  7 Jackson, Tyler               Washington S            14.96m   49-01.00 
      13.64m  12.57m  14.56m  13.33m  14.25m  14.96m
  8 Lindsley, Drew               Boise State             14.56m   47-09.25 
      13.28m  13.45m  14.56m  13.80m  FOUL  14.55m
  9 Eiland, Brayden              Unat-Northwe            14.02m   46-00.00 
      FOUL  13.67m  13.39m  13.52m  13.30m  14.02m
 10 Ketterling, Kevin            Boise State             13.61m   44-08.00 
      13.52m  13.61m  FOUL            
 11 Anderson, Canyon             Northwest Na            12.99m   42-07.50 
      12.99m  12.41m  FOUL            
 12 Frazier, Hunter              Eastern Oreg            10.96m   35-11.50 
      10.96m  FOUL  10.74m            
 -- Wasserman, Oran              Utah State                FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Heptathlon: #1 Men 60 Meter Dash Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McLaughlin, Matt             College of I              7.29     782
  2 Tidwell, Dakota              Northwest Na              7.34     765
  3 Kostelecky, Kristopher       College of I              7.37     755
  4 Tranch, Micah                Northwest Na              7.50     713
  5 Dotson, Joseph               Southern Oregon           7.61     678
  6 Ney, Brooks                  College of I              7.71     646
  7 Brown, Caleb                 College of I              7.95     574
 
Heptathlon: #7 Men 1000 Meter Run Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dotson, Joseph               Southern Oregon        2:45.81     810
  2 McLaughlin, Matt             College of I           2:47.17     795
  3 Tidwell, Dakota              Northwest Na           2:53.60     728
  4 Ney, Brooks                  College of I           3:01.31     651
  5 Tranch, Micah                Northwest Na           3:07.03     597
  6 Kostelecky, Kristopher       College of I           3:07.04     597
 
Heptathlon: #5 Men 60 Meter Hurdles Heptathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Tidwell, Dakota              Northwest Na              8.91   2    766
  2 Ney, Brooks                  College of I              9.12   1    720
  3 Kostelecky, Kristopher       College of I              9.12   1    720
  4 Dotson, Joseph               Southern Oregon           9.37   2    666
  5 Tranch, Micah                Northwest Na              9.38   1    664
  6 McLaughlin, Matt             College of I              9.51   1    637
  7 Brown, Caleb                 College of I             10.58   2    437
 
Heptathlon: #4 Men High Jump Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Kostelecky, Kristopher       College of I             1.99m    6-06.25    794
     1.51 1.54 1.57 1.60 1.63 1.66 1.69 1.72 1.75 1.78 1.81 1.84 1.87 1.90 1.93 1.96 1.99 2.02 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O  PPP  PPP    O  PPP    O  PPP    O    O  XXX 
  2 Tranch, Micah                Northwest Na             1.96m    6-05.00    767
     1.48 1.51 1.54 1.57 1.60 1.63 1.66 1.69 1.72 1.75 1.78 1.81 1.84 1.87 1.90 1.93 1.96 1.99 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O  PPP  PPP    O  PPP    O   XO   XO  XXX 
  3 Tidwell, Dakota              Northwest Na             1.81m    5-11.25    636
     1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60 1.63 1.66 1.69 1.72 1.75 1.78 1.81 1.84 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O   XO   XO    O  XXX 
  3 Brown, Caleb                 College of I             1.81m    5-11.25    636
     1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60 1.63 1.66 1.69 1.72 1.75 1.78 1.81 1.84 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O  PPP    O  PPP    O  XXX 
  5 Dotson, Joseph               Southern Oregon          1.78m    5-10.00    610
     1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60 1.63 1.66 1.69 1.72 1.75 1.78 1.81 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O  PPP    O  XXX 
  6 Ney, Brooks                  College of I             1.75m    5-08.75    585
     1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60 1.63 1.66 1.69 1.72 1.75 1.78 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O   XO    O    O    O  XXX 
  7 McLaughlin, Matt             College of I             1.57m    5-01.75    441
     1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60 
        O  PPP  XOP  PPP    O  XXX 
 
Heptathlon: #6 Men Pole Vault Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Dotson, Joseph               Southern Oregon          4.20m   13-09.25    673
     2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 3.20 3.30 3.40 3.50 3.60 3.70 3.80 3.90 4.00 4.10 4.20 4.30 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  XXO    O    O    O  XXO    O  XXX 
  2 Tidwell, Dakota              Northwest Na             4.00m   13-01.50    617
     2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 3.20 3.30 3.40 3.50 3.60 3.70 3.80 3.90 4.00 4.10 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O  PPP    O    O  XXX 
  3 Ney, Brooks                  College of I             3.80m   12-05.50    562
     2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 3.20 3.30 3.40 3.50 3.60 3.70 3.80 3.90 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP   XO   XO    O    O    O    O  XXX 
  4 Tranch, Micah                Northwest Na             3.60m   11-09.75    509
     2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 3.20 3.30 3.40 3.50 3.60 3.70 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP   XO    O    O    O   XO  XXX 
  5 McLaughlin, Matt             College of I             3.40m   11-01.75    457
     2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 3.20 3.30 3.40 3.50 3.60 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O  PPP  XXX 
  6 Kostelecky, Kristopher       College of I             3.20m   10-06.00    406
     2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 3.20 3.30 3.40 
        O  PPP    O  PPP    O  PPP  PPP    O  PPP  XXX 
 
Heptathlon: #2 Men Long Jump Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Tranch, Micah                Northwest Na             6.42m   21-00.75    679
      FOUL  5.94m  6.42m            
  2 Tidwell, Dakota              Northwest Na             6.32m   20-09.00    657
      5.77m  6.32m  6.19m            
  3 Dotson, Joseph               Southern Oregon          6.21m   20-04.50    632
      FOUL  FOUL  6.21m            
  4 Kostelecky, Kristopher       College of I             6.12m   20-01.00    613
      6.12m  5.83m  5.87m            
  5 McLaughlin, Matt             College of I             5.98m   19-07.50    582
      5.71m  5.98m  5.91m            
  6 Ney, Brooks                  College of I             5.85m   19-02.50    554
      5.60m  5.85m  5.74m            
  7 Brown, Caleb                 College of I             5.27m   17-03.50    435
      4.78m  5.27m  5.09m            
 
Heptathlon: #3 Men Shot Put Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Dotson, Joseph               Southern Oregon         11.52m   37-09.50    577
      11.38m  11.52m  10.86m            
  2 Tranch, Micah                Northwest Na            11.19m   36-08.50    557
      10.69m  10.41m  11.19m            
  3 Ney, Brooks                  College of I            10.71m   35-01.75    528
      10.71m  10.47m  8.88m            
  4 Tidwell, Dakota              Northwest Na            10.27m   33-08.50    502
      10.10m  9.58m  10.27m            
  5 Kostelecky, Kristopher       College of I            10.20m   33-05.75    498
      9.72m  10.20m  10.05m            
  6 Brown, Caleb                 College of I             9.89m   32-05.50    479
      9.58m  9.58m  9.89m            
  7 McLaughlin, Matt             College of I             7.72m   25-04.00    350
      7.33m  7.72m  6.50m            
 
Men Heptathlon
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tidwell, Dakota              Northwest Na              4671  
  2 Dotson, Joseph               Southern Oregon           4646  
  3 Tranch, Micah                Northwest Na              4486  
  4 Kostelecky, Kristopher       College of I              4383  
  5 Ney, Brooks                  College of I              4246  
  6 McLaughlin, Matt             College of I              4044  
 
Mixed 1 Mile Run Masters
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hoeger, Werner             W Unattached             6:04.47  
  2 Harter, Reid               W Unattached             6:33.96