Licensed to George Fox University Swim Team
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 11/23/2019 12:19 PM
              2019 Bruin Invitational - 11/23/2019 to 11/24/2019               
                                    Results                                    
 
Event 3  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gibson, Olivia M          SO George Fox                        59.85  
  2 Hamilton, Bailey          SO PLU-PN                          1:00.51  
  3 Kishaba, Kiyomi           JR PLU-PN                          1:01.01  
  4 Greene, Claire            SR L&C-OR                          1:02.99  
  5 Chan-Orcutt, Sidney       FR PLU-PN                          1:03.02  
  6 Pierson, Corinne A        SO WU                              1:03.12  
  7 Orozco, Tessa             SO George Fox                      1:03.25  
  8 Abrigonde, Julianne       FR Pacific-OR                      1:03.35  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wei, Min                  SO WU                              1:03.51  
 10 McWilliams, Lauren        SR Pacific-OR                      1:03.76  
 11 Zuckerman, Jamie          JR George Fox                      1:04.94  
 12 Machutta, Kenzie N        SO George Fox                      1:05.53  
 13 Randall, Delaney E        FR L&C-OR                          1:05.70  
 14 Sheehan, Grace A          FR WU                              1:06.53  
 15 Duven, Bridget            SO PLU-PN                          1:06.70  
 16 Garcia, Kimberly          JR Pacific-OR                      1:06.83  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Crumb, Julia              SO Pacific-OR                      1:07.16  
 18 Ross, Olivia              SO PLU-PN                          1:07.70  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Johnson, Claire E         JR WU                              1:08.48  
 20 Smith, Lindsay            SR PLU-PN                          1:09.91  
 21 Stevenson, Maggie         SR Pacific-OR                      1:11.37  
 22 Zimmermann, Lici          SO MILLS                           1:16.62  
 23 Ingram, Shawna Ashley     FR George Fox                      1:22.25  
 24 Mazhary-Clark, Cecilia    SR Pacific-OR                      1:29.82  
 25 Hurtado, Kiara            SR MILLS                           1:42.44  
 
Event 4  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Monteleone, Kyle C        JR L&C-OR                            51.64  
  2 Johannessen, Alexander    FR PLU-PN                            51.66  
  3 Hedman, Ben B             SR WU                                53.02  
  4 Dean, Caleb T             SR George Fox                        53.13  
  5 Ludwig, Derek T           SR WU                                53.32  
  6 Trieu, Ethan              JR PLU-PN                            53.49  
  7 Norman, Eric              FR L&C-OR                            53.95  
  8 Dapkus, Elijah            FR George Fox                        54.87  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mortensen, Hayden         JR PLU-PN                            54.88  
 10 Hecksel, Phillip          JR PLU-PN                            54.90  
 11 Cutter, Charlie           SO PLU-PN                            55.27  
 12 Huynh, Hung               SO Pacific-OR                        55.33  
 13 Compton, Will D           FR WU                                55.34  
 14 Chandler, Christiaan      JR PLU-PN                            55.35  
 15 Bress, Matt               SR L&C-OR                            55.82  
 16 Joireman, Joshua          FR Pacific-OR                        56.94  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Spiecker, Alex N          SO L&C-OR                            56.98  
 18 Monge, Colin G            FR L&C-OR                            57.39  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Greer, Woodey             SR Pacific-OR                        58.82  
 20 Burdick, Austin           SR George Fox                      1:00.02  
 21 Lebovic, Zachary S        JR L&C-OR                          1:00.45  
 22 Sayre, Kyle               FR George Fox                      1:01.80  
 23 Troutman, Benji           FR WU                              1:02.02  
 24 Gates, Conner             FR Pacific-OR                      1:03.08  
 25 Charron, Reed             JR Pacific-OR                      1:04.18  
 26 Virgin, Ben               SR L&C-OR                          1:04.59  
 27 Jones, Benjamin           FR Pacific-OR                      1:09.16  
 28 Coronado-Volta, Henri     FR PLU-PN                          1:10.54  
 29 Williams, Adin            FR George Fox                      1:12.42  
 
Event 5  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Nguyenle, Victoria        SR PLU-PN                          2:23.01  
  2 Cranch, Claire            FR PLU-PN                          2:28.47  
  3 Mundle, Whitney           SR PLU-PN                          2:29.37  
  4 Chang, Alys J             SO L&C-OR                          2:30.65  
  5 Chan-Orcutt, Makenzie     FR PLU-PN                          2:31.65  
  6 Orness, Ciara N           SO L&C-OR                          2:31.91  
  7 Khong, Erin B             JR L&C-OR                          2:32.51  
  8 Taggesell, Cameron J      JR WU                              2:34.92  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Oshiro, Tori              SO PLU-PN                          2:36.36  
 10 Kearney, Lauren           SR PLU-PN                          2:36.68  
 11 Kim, Reina                FR PLU-PN                          2:39.06  
 12 Hynes, Annabelle          FR George Fox                      2:41.34  
 13 Wood, Gabby               SO George Fox                      2:41.92  
 14 Wei, Min                  SO WU                              2:42.49  
 15 Fritz, Gwyn               FR WU                              2:44.98  
 16 Messineo, Tabitha         SO PLU-PN                          2:48.33  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Crumb, Julia              SO Pacific-OR                      2:48.84  
 18 Bae, Kiera                FR George Fox                      2:56.11  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Pratt, Phoebe             FR Pacific-OR                      3:09.89  
 20 Ramos, Maria              FR MILLS                           3:14.89  
 
Event 6  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Koivisto, Seth            JR PLU-PN                          2:11.99  
  2 Witmer, William           SR L&C-OR                          2:14.25  
  3 Jackson, Matt             SR L&C-OR                          2:17.11  
  4 Lozensky, Jeff            SR PLU-PN                          2:17.81  
  5 Bartoo, Hunter            FR George Fox                      2:20.26  
  6 Nickell, Ben J            FR WU                              2:21.52  
  7 Huynh, Hung               SO Pacific-OR                      2:22.14  
  8 Celebrado, Nicolas        SO PLU-PN                          2:23.86  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Anderson, William         FR George Fox                      2:24.45  
 10 Gibson, Levi              FR George Fox                      2:24.62  
 11 Mourich, Chris            FR George Fox                      2:25.92  
 12 Daugherty, Robbie A       SO WU                              2:27.16  
 13 Smith, Michael            JR PLU-PN                          2:27.80  
 14 Thompson, Peter           SO PLU-PN                          2:28.01  
 
Event 7  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Kishaba, Kiyomi           JR PLU-PN                          2:11.03  
  2 Shannon, Alex             JR PLU-PN                          2:12.29  
  3 Gibson, Olivia M          SO George Fox                      2:13.14  
  4 Pierson, Corinne A        SO WU                              2:13.51  
  5 Lovre, Maya               FR PLU-PN                          2:15.32  
  6 Rasmussen, Jensine B      SR WU                              2:16.01  
  7 Fiddler, KK B             SO L&C-OR                          2:16.62  
  8 VanHeyningen, Hannah      SO PLU-PN                          2:17.21  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Angerame, Maddy           SO George Fox                      2:22.56  
 10 Ritcey, Tess              SO PLU-PN                          2:24.84  
 11 Perkins, Rebecca          SR PLU-PN                          2:27.59  
 12 Kutz, Marri               JR PLU-PN                          2:28.69  
 13 Williams, Abby            SO George Fox                      2:37.64  
 14 Kates, Anna D             SO L&C-OR                          2:38.68  
 15 Krystad, Maggie           SR MILLS                           2:46.30  
 
Event 8  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Mortensen, Hayden         JR PLU-PN                          1:59.13  
  2 Toschi, Jared             JR PLU-PN                          2:01.72  
  3 Shepel, Ian A             JR L&C-OR                          2:03.52  
  4 Reeves, Will T            FR WU                              2:05.40  
  5 Waltz, James              JR PLU-PN                          2:09.40  
  6 Hakeman, Colin A          SR WU                              2:10.05  
  7 Hunter, Ethan             SO Pacific-OR                      2:30.44  
 
Event 9  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Monkhouse, Aspen M        JR George Fox                        54.69  
  2 Kearney, Lauren           SR PLU-PN                            55.14  
  3 Abrigonde, Julianne       FR Pacific-OR                        56.17  
  4 Frenkel, Olivia N         FR WU                                56.19  
  5 Chan-Orcutt, Sidney       FR PLU-PN                            56.46  
  6 Skaggs, Emily             SR L&C-OR                            56.77  
  7 Orozco, Tessa             SO George Fox                        57.31  
  8 Weber, Chloe              SO George Fox                        57.87  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chan-Orcutt, Makenzie     FR PLU-PN                            57.98  
 10 Duven, Bridget            SO PLU-PN                            58.02  
 11 Rousseau, Annabelle R     FR L&C-OR                            58.45  
 12 Lovre, Maya               FR PLU-PN                            58.50  
 13 Garcia, Kimberly          JR Pacific-OR                        58.55  
 14 Burke, Allie              SO PLU-PN                            58.94  
 15 Campbell, Mary            FR PLU-PN                            59.11  
 16 O'Keefe, Maura E          FR L&C-OR                            59.29  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Smith, Lindsay            SR PLU-PN                            59.44  
 18 McWilliams, Lauren        SR Pacific-OR                        59.47  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Lee, Surya R              SO WU                                59.63  
 20 Smith, Gabi               FR George Fox                        59.66  
 21 Fritz, Gwyn               FR WU                                59.72  
 22 Messineo, Tabitha         SO PLU-PN                            59.84  
 23 Perkins, Rebecca          SR PLU-PN                          1:00.25  
 24 Ritcey, Tess              SO PLU-PN                          1:01.39  
 25 Bae, Kiera                FR George Fox                      1:01.46  
 26 Johnson, Claire E         JR WU                              1:02.34  
 27 Mares De Juan, Kristell   FR WU                              1:02.73  
 28 Zimmermann, Lici          SO MILLS                           1:03.01  
 29 Alongi, Claire L          JR WU                              1:03.36  
 30 Kutz, Marri               JR PLU-PN                          1:03.41  
 31 Stevenson, Maggie         SR Pacific-OR                      1:03.85  
 32 McEvoy, Emma M            FR WU                              1:04.22  
 33 Khoury, Maddie L          SO WU                              1:04.92  
 34 Corsi, Kayla              FR Pacific-OR                      1:05.16  
 35 Pratt, Phoebe             FR Pacific-OR                      1:05.99  
 36 Schottstaedt, Rachel      SO MILLS                           1:06.59  
 37 Williams, Abby            SO George Fox                      1:06.78  
 38 Costello, Mika A          SR WU                              1:08.16  
 39 Taboada, Juliana          FR MILLS                           1:09.72  
 40 Mazhary-Clark, Cecilia    SR Pacific-OR                      1:15.92  
 41 Borja, Leslie             SO MILLS                           1:24.57  
 42 Hurtado, Kiara            SR MILLS                           1:31.56  
 43 Dong, Cat                 SR MILLS                           1:32.88  
 
Event 10  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Monteleone, Kyle C        JR L&C-OR                            47.70  
  2 Greener, JP P             SO L&C-OR                            48.35  
  3 Mortensen, Hayden         JR PLU-PN                            48.77  
  4 Dean, Caleb T             SR George Fox                        49.03  
  5 Fritz, Ben R              JR WU                                49.23  
  6 Shepel, Ian A             JR L&C-OR                            49.92  
  6 Gibson, Levi              FR George Fox                        49.92  
  8 Joireman, Joshua          FR Pacific-OR                        49.96  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hougan, Alex C            SR WU                                50.08  
 10 Hecksel, Phillip          JR PLU-PN                            50.35  
 11 Fang, Daniel J            JR WU                                50.69  
 12 Hulti, Jacob S            SR WU                                50.81  
 13 Chandler, Christiaan      JR PLU-PN                            51.30  
 14 Searcy, Camden L          FR L&C-OR                            51.32  
 15 Segimoto, Evan K          JR WU                                51.35  
 16 Wells, Greg R             SO WU                                51.41  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Dapkus, Elijah            FR George Fox                        51.50  
 18 Cutter, Charlie           SO PLU-PN                            51.58  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Witmer, William           SR L&C-OR                            51.65  
 20 Greer, Woodey             SR Pacific-OR                        52.42  
 21 Villacrusis, Christian    SO George Fox                        52.87  
 22 Adams, Keaton P           SO WU                                53.65  
 23 Waltz, James              JR PLU-PN                            54.17  
 24 Troutman, Benji           FR WU                                54.59  
 25 Lebovic, Zachary S        JR L&C-OR                            55.13  
 26 Gates, Conner             FR Pacific-OR                        55.96  
 27 Burdick, Austin           SR George Fox                        57.11  
 28 Kaneko, Tatsuya           SO WU                                57.31  
 29 Jones, Benjamin           FR Pacific-OR                        57.92  
 30 Williams, Adin            FR George Fox                      1:06.81  
 
Event 11  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Cranch, Claire            FR PLU-PN                          2:13.09  
  2 Muller, Jenna             JR PLU-PN                          2:14.11  
  3 Nguyenle, Victoria        SR PLU-PN                          2:14.64  
  4 Shannon, Alex             JR PLU-PN                          2:14.92  
  5 Hamilton, Bailey          SO PLU-PN                          2:16.06  
  6 Khong, Erin B             JR L&C-OR                          2:16.73  
  7 Greene, Claire            SR L&C-OR                          2:18.01  
  8 Mundle, Whitney           SR PLU-PN                          2:18.50  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Abrigonde, Julianne       FR Pacific-OR                      2:21.61  
 10 Hynes, Annabelle          FR George Fox                      2:23.12  
 11 Taggesell, Cameron J      JR WU                              2:23.14  
 12 Orness, Ciara N           SO L&C-OR                          2:23.96  
 13 Rasmussen, Jensine B      SR WU                              2:24.26  
 14 Fiddler, KK B             SO L&C-OR                          2:24.39  
 15 McWilliams, Lauren        SR Pacific-OR                      2:26.96  
 16 Machutta, Kenzie N        SO George Fox                      2:27.23  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Wei, Min                  SO WU                              2:28.05  
 18 Oshiro, Tori              SO PLU-PN                          2:29.43  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Zuckerman, Jamie          JR George Fox                      2:30.63  
 20 Kim, Reina                FR PLU-PN                          2:31.64  
 21 Sheehan, Grace A          FR WU                              2:34.37  
 22 Edner, Jordan M           FR WU                              2:34.71  
 23 Garcia, Kimberly          JR Pacific-OR                      2:35.68  
 24 Kates, Anna D             SO L&C-OR                          2:40.49  
 25 Ross, Olivia              SO PLU-PN                          2:40.84  
 26 Stevenson, Maggie         SR Pacific-OR                      2:44.32  
 27 Ramos, Maria              FR MILLS                           2:49.51  
 28 Ingram, Shawna Ashley     FR George Fox                      2:53.95  
 29 Piedad, Aine              SR MILLS                           2:59.16  
 
Event 12  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Koivisto, Seth            JR PLU-PN                          2:00.59  
  2 Trieu, Ethan              JR PLU-PN                          2:00.64  
  3 Hedman, Ben B             SR WU                              2:01.45  
  4 Norman, Eric              FR L&C-OR                          2:02.66  
  5 Ludwig, Derek T           SR WU                              2:03.25  
  6 Jackson, Matt             SR L&C-OR                          2:07.01  
  7 Huynh, Hung               SO Pacific-OR                      2:07.12  
  8 Reeves, Will T            FR WU                              2:09.30  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Thompson, Peter           SO PLU-PN                          2:11.67  
 10 Monge, Colin G            FR L&C-OR                          2:11.95  
 11 Celebrado, Nicolas        SO PLU-PN                          2:12.06  
 12 Anderson, William         FR George Fox                      2:13.17  
 13 Mourich, Chris            FR George Fox                      2:15.16  
 14 Villacrusis, Christian    SO George Fox                      2:17.70  
 15 Smith, Michael            JR PLU-PN                          2:20.63  
 16 Charron, Reed             JR Pacific-OR                      2:21.06  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hunter, Ethan             SO Pacific-OR                      2:30.39  
 
Event 13  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Muller, Jenna             JR PLU-PN                          5:19.25  
  2 Murray, Sabrina M         JR L&C-OR                          5:22.93  
  3 Chang, Alys J             SO L&C-OR                          5:24.50  
  4 VanHeyningen, Hannah      SO PLU-PN                          5:26.39  
  5 Frenkel, Olivia N         FR WU                              5:27.12  
  6 Teh, Kiana H              FR L&C-OR                          5:30.71  
  7 Burke, Allie              SO PLU-PN                          5:33.07  
  8 Campbell, Mary            FR PLU-PN                          5:33.29  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wood, Gabby               SO George Fox                      5:37.13  
 10 Couch, Isabelle M         SO L&C-OR                          5:37.55  
 11 Angerame, Maddy           SO George Fox                      5:38.22  
 12 Weber, Chloe              SO George Fox                      5:39.76  
 13 Randall, Delaney E        FR L&C-OR                          5:44.63  
 14 O'Keefe, Maura E          FR L&C-OR                          5:51.63  
 15 Crumb, Julia              SO Pacific-OR                      5:51.74  
 16 Jones, Anna C             SO WU                              5:55.33  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Smith, Gabi               FR George Fox                      5:56.83  
 18 Shunn-Mitchell, Britt E   JR WU                              6:00.00  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Edner, Jordan M           FR WU                              6:09.18  
 20 Alongi, Claire L          JR WU                              6:09.57  
 21 Corsi, Kayla              FR Pacific-OR                      6:23.99  
 22 Krystad, Maggie           SR MILLS                           6:31.68  
 23 Mazhary-Clark, Cecilia    SR Pacific-OR                      6:52.54  
 24 Pratt, Phoebe             FR Pacific-OR                      6:54.37  
 25 Borja, Leslie             SO MILLS                           8:30.46  
 
Event 14  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Toschi, Jared             JR PLU-PN                          4:54.86  
  2 Fritz, Ben R              JR WU                              4:55.37  
  3 Johannessen, Alexander    FR PLU-PN                          4:56.08  
  4 Compton, Will D           FR WU                              4:59.56  
  5 Gale, Keagan C            FR L&C-OR                          4:59.93  
  6 Spiecker, Alex N          SO L&C-OR                          5:02.63  
  7 Lozensky, Jeff            SR PLU-PN                          5:04.29  
  8 Joireman, Joshua          FR Pacific-OR                      5:04.88  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bartoo, Hunter            FR George Fox                      5:08.78  
 10 Searcy, Camden L          FR L&C-OR                          5:09.57  
 11 Fang, Daniel J            JR WU                              5:09.94  
 12 Bress, Matt               SR L&C-OR                          5:16.07  
 13 Hougan, Alex C            SR WU                              5:16.72  
 14 Hakeman, Colin A          SR WU                              5:19.67  
 15 Daugherty, Robbie A       SO WU                              5:20.91  
 16 Nickell, Ben J            FR WU                              5:21.72  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sayre, Kyle               FR George Fox                      5:23.97  
 18 Charron, Reed             JR Pacific-OR                      5:27.65  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Virgin, Ben               SR L&C-OR                          5:35.56  
 20 Coronado-Volta, Henri     FR PLU-PN                          6:02.65  
 21 Jones, Benjamin           FR Pacific-OR                      6:04.29  
 22 Hunter, Ethan             SO Pacific-OR                      6:06.81