Licensed to Boise State University     HY-TEK's Meet Manager 1/18/2019 08:09 PM
               Ed Jacoby Invite & Multi - 1/18/2019 to 1/19/2019               
                        Ford Idaho Center Jackson Track                        
                                   Nampa, ID                                   
                                    Results                                    
 
Women Distance Medley
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Finals
  1 Nevada  'A'                                        12:27.32  
     1) Erika Robtoy                    2) Shelby Garrison                
     3) Mikayla Shults                  4) Zanae Jones                    
  2 Utah  'C'                                          12:38.29  
     1) Emma Christensen                2) Kayla Rees                     
     3) Natalie Platil                  4) Hannah Allred                  
  3 Utah  'B'                                          12:47.51  
     1) Trina Moreno                    2) Brooke Martin                  
     3) Anna Busatto                    4) Astrid Lindgren                
  4 College of Idaho  'A'                              12:56.40  
     1) Larissa Mauer                   2) Payton Anderson                
     3) Payton Durocher                 4) Tamika Russell                 
  5 College of Idaho  'B'                              13:15.24  
     1) Chaye Uptmor                    2) Madison Glascock               
     3) Ciera Bailey                    4) Kaitlyn Schut                  
 -- Utah  'A'                                               DNF  
     1) Sara Leonard                    2) Ruby Jane Mathewson            
     3) Megan Perkins                   4) Ashley Licata                  
 
Women Weight Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Breanna Lowther              Stanislaus S            17.50m   57-05.00 
      17.50m  FOUL  16.11m  16.02m  16.53m  14.95m
  2 Jelaia Jones                 Sacramento S            17.43m   57-02.25 
      16.54m  16.77m  16.28m  17.30m  FOUL  17.43m
  3 Morgan Jones                 Sacramento S            17.38m   57-00.25 
      16.76m  16.83m  16.98m  17.38m  16.24m  16.81m
  4 Kendra Noneman               Boise State             17.01m   55-09.75 
      16.33m  16.84m  16.34m  16.67m  16.44m  17.01m
  5 Terrell Womack               Weber State             16.67m   54-08.25 
      15.93m  16.67m  16.27m  16.27m  15.48m  16.08m
  6 Kori Sprague                 Concordia (O            16.36m   53-08.25 
      15.24m  15.81m  16.19m  16.36m  15.97m  FOUL
  7 Samantha Henkel              Sacramento S            15.97m   52-04.75 
      15.97m  14.77m  13.79m  14.33m  15.16m  13.69m
  8 Rhaven Dean                  Sacramento S            15.56m   51-00.75 
      15.40m  FOUL  15.00m  15.41m  FOUL  15.56m
  9 Catylynn Duff                College of I            15.45m   50-08.25 
      FOUL  FOUL  15.45m  FOUL  FOUL  FOUL
 10 Sophie Adams                 Weber State             14.96m   49-01.00 
      14.96m  FOUL  FOUL            
 11 Joselynn Tensley             Concordia (O            14.86m   48-09.00 
      FOUL  13.40m  14.86m            
 12 Justine Lee                  Sacramento S            13.98m   45-10.50 
      13.98m  12.34m  13.78m            
 13 Kabre Madrigal               College of I            13.77m   45-02.25 
      13.77m  FOUL  12.91m            
 14 Miranda Hagadorn             Northwest Na            13.56m   44-06.00 
      13.54m  13.38m  13.56m            
 15 Robin Camp                   College of I            13.38m   43-10.75 
      13.38m  13.14m  FOUL            
 16 Grace Wills                  Nevada                  13.37m   43-10.50 
      12.99m  13.37m  FOUL            
 17 Danielle Church              Eastern Oreg            13.14m   43-01.50 
      12.55m  13.14m  FOUL            
 18 Keagan Utter                 College of I            12.65m   41-06.00 
      11.59m  10.54m  12.65m            
 19 Deidre Wilson                Weber State             12.53m   41-01.50 
      12.53m  11.99m  11.95m            
 20 Marissa Brunner              Weber State             12.37m   40-07.00 
      11.02m  12.37m  FOUL            
 21 Katerina Moeller             Northwest Na            12.06m   39-07.00 
      12.06m  11.80m  FOUL            
 22 AaLea Kolb                   College of I            11.89m   39-00.25 
      FOUL  10.46m  11.89m            
 23 Gracious Togai               Stanislaus S            11.88m   38-11.75 
      FOUL  FOUL  11.88m            
 24 Ally Milone                  Stanislaus S            11.85m   38-10.50 
      11.85m  FOUL  11.84m            
 25 Maggie Ledbetter             Eastern Oreg            11.80m   38-08.75 
      11.74m  11.80m  FOUL            
 26 Emma Dern                    Nevada                  11.27m   36-11.75 
      11.27m  11.06m  FOUL            
 27 Nicole Nobbs                 Northwest Na            11.07m   36-04.00 
      10.17m  11.07m  FOUL            
 28 Meg Buxton                   College of I            10.95m   35-11.25 
      10.68m  10.95m  10.35m            
 29 Casci Carpenter              Eastern Oreg            10.73m   35-02.50 
      10.73m  FOUL  9.87m            
 30 Jessa Saum                   Northwest Na            10.46m   34-04.00 
      10.46m  FOUL  FOUL            
 31 Dreakeanna Adair             College of I            10.06m   33-00.25 
      10.06m  FOUL  FOUL            
 32 Tina Lao                     Nevada                  10.03m   32-11.00 
      FOUL  10.03m  9.25m            
 33 Anna-Helene Augusta          Cal St. Los              9.83m   32-03.00 
      9.36m  9.83m  9.44m            
 -- Kendal Willenbrock           Northwest Na              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Indoor Pentathlon: #5 Women 800 Meter Run Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Emily Barnes                 Weber State            2:20.32   2    819
  2 Annie Wright                 George Fox             2:23.72   2    774
  3 Paige Dodd                   Eastern Oreg           2:27.88   2    720
  4 Chelsea Bone                 Concordia (O           2:28.44   2    713
  5 Olivia Lane                  Eastern Oreg           2:28.68   1    710
  6 Loghan Sprauer               Southern Ore           2:33.46   1    650
  7 Petrice Beattie              Stanislaus S           2:33.97   1    644
  8 Elena Cano                   Alaska Ancho           2:35.51   2    625
  9 Ann Gebauer                  Alaska Ancho           2:40.20   1    571
 10 Alissa Swilley               George Fox             2:40.24   2    570
 11 Ronni VanZant                Concordia (O           2:41.11   1    560
 12 Franchesca Shepard           Stanislaus S           3:01.06   1    355
 13 Chase Stephens               Concordia (O           3:02.82   2    339
 14 Lexi Tubbs                   Northwest Na           3:06.46   1    307
 15 Anna DePew                   Northwest Na           3:10.01   1    278
 -- Nicola Ader                  Nevada                     DNF   2 
 
Indoor Pentathlon: #1 Women 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nicola Ader                  Nevada                    8.86   4    939
  2 Lexi Tubbs                   Northwest Na              9.12   1    885
  3 Annie Wright                 George Fox                9.17   1    875
  4 Elena Cano                   Alaska Ancho              9.22   1    865
  5 Chase Stephens               Concordia (O              9.27   4    854
  6 Paige Dodd                   Eastern Oreg              9.42   5    824
  7 Loghan Sprauer               Southern Ore              9.46   2    816
  8 Emily Barnes                 Weber State               9.63   2    783
  9 Olivia Lane                  Eastern Oreg              9.69   1    771
 10 Alissa Swilley               George Fox                9.73   5    763
 11 Chelsea Bone                 Concordia (O              9.80   2    750
 11 Petrice Beattie              Stanislaus S              9.80   3    750
 13 Anna DePew                   Northwest Na              9.85   3    740
 14 Ronni VanZant                Concordia (O              9.86   3    738
 15 Franchesca Shepard           Stanislaus S             10.02   4    708
 16 Ann Gebauer                  Alaska Ancho             10.52   3    618
 
Indoor Pentathlon: #2 Women High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Nicola Ader                  Nevada                   1.76m    5-09.25    928
     1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 1.76 1.79 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O    O  XXO    O   XO  XXX 
  2 Paige Dodd                   Eastern Oreg             1.70m    5-07.00    855
     1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 
      PPP  PPP  PPP  PPP    O  PPP    O    O  XXO    O    O   XO  XXX 
  3 Chase Stephens               Concordia (O             1.64m    5-04.50    783
     1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 
      PPP  PPP    O    O    O   XO    O   XO    O   XO  XXX 
  4 Chelsea Bone                 Concordia (O             1.58m    5-02.25    712
     1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 
      PPP  PPP    O    O    O    O   XO  XXO  XXX 
  5 Ann Gebauer                  Alaska Ancho             1.55m    5-01.00    678
     1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 
      PPP  PPP    O    O   XO    O   XO  XXX 
  5 Petrice Beattie              Stanislaus S             1.55m    5-01.00    678
     1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 
      PPP  PPP  PPP  PPP    O    O    O  PPP  XXX 
  7 Elena Cano                   Alaska Ancho             1.52m    4-11.75    644
     1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 
      PPP   XO   XO   XO  XXO  XXO  XXX 
  7 Olivia Lane                  Eastern Oreg             1.52m    4-11.75    644
     1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 
      PPP  PPP    O    O    O   XO  XXX 
  9 Franchesca Shepard           Stanislaus S             1.49m    4-10.50    610
     1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 
        O    O    O   XO    O  XXX 
  9 Loghan Sprauer               Southern Ore             1.49m    4-10.50    610
     1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 
      PPP  PPP   XO    O  XXO  XXX 
  9 Ronni VanZant                Concordia (O             1.49m    4-10.50    610
     1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 
        O    O    O    O  XXO  XXX 
  9 Annie Wright                 George Fox               1.49m    4-10.50    610
     1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 
      PPP  PPP   XO  XXO  XXO  XXX 
  9 Emily Barnes                 Weber State              1.49m    4-10.50    610
     1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 
        O    O  PPP    O    O  XXX 
 14 Lexi Tubbs                   Northwest Na             1.46m    4-09.50    577
     1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 
        O    O    O   XO  XXX 
 15 Alissa Swilley               George Fox               1.43m    4-08.25    544
     1.37 1.40 1.43 1.46 
      PPP   XO  XXO  XXX 
 16 Anna DePew                   Northwest Na             1.40m    4-07.00    512
     1.37 1.40 1.43 
       XO    O  XXX 
 
Indoor Pentathlon: #4 Women Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Chase Stephens               Concordia (O             5.34m   17-06.25    654
      5.34m  5.10m  FOUL            
  2 Nicola Ader                  Nevada                   5.25m   17-02.75    628
      FOUL  5.25m  5.21m            
  3 Alissa Swilley               George Fox               5.21m   17-01.25    617
      5.21m  4.90m  4.89m            
  4 Chelsea Bone                 Concordia (O             5.19m   17-00.50    612
      5.07m  5.19m  5.01m            
  5 Annie Wright                 George Fox               5.18m   17-00.00    609
      FOUL  5.18m  5.17m            
  6 Ronni VanZant                Concordia (O             5.16m   16-11.25    603
      5.16m  5.12m  5.02m            
  7 Loghan Sprauer               Southern Ore             5.14m   16-10.50    598
      5.14m  5.07m  FOUL            
  8 Paige Dodd                   Eastern Oreg             5.07m   16-07.75    578
      4.88m  5.03m  5.07m            
  9 Franchesca Shepard           Stanislaus S             5.00m   16-05.00    559
      5.00m  4.94m  FOUL            
 10 Elena Cano                   Alaska Ancho             4.98m   16-04.25    554
      4.84m  4.73m  4.98m            
 10 Emily Barnes                 Weber State              4.98m   16-04.25    554
      4.91m  4.98m  4.88m            
 12 Petrice Beattie              Stanislaus S             4.71m   15-05.50    482
      4.42m  4.50m  4.71m            
 13 Olivia Lane                  Eastern Oreg             4.70m   15-05.00    479
      4.70m  4.54m  4.59m            
 14 Anna DePew                   Northwest Na             4.65m   15-03.25    466
      FOUL  4.64m  4.65m            
 15 Lexi Tubbs                   Northwest Na             4.58m   15-00.50    448
      3.67m  4.36m  4.58m            
 16 Ann Gebauer                  Alaska Ancho             4.14m   13-07.00    340
      FOUL  4.14m  4.13m            
 
Indoor Pentathlon: #3 Women Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Annie Wright                 George Fox              12.72m   41-08.75    709
      12.72m  12.32m  12.43m            
  2 Emily Barnes                 Weber State             10.87m   35-08.00    587
      10.87m  10.18m  10.01m            
  3 Chelsea Bone                 Concordia (O            10.78m   35-04.50    581
      10.78m  10.54m  10.04m            
  4 Alissa Swilley               George Fox              10.71m   35-01.75    576
      10.51m  10.58m  10.71m            
  5 Chase Stephens               Concordia (O            10.48m   34-04.75    561
      10.48m  9.98m  10.31m            
  6 Franchesca Shepard           Stanislaus S            10.27m   33-08.50    547
      10.17m  10.04m  10.27m            
  7 Nicola Ader                  Nevada                   9.68m   31-09.25    509
      9.04m  9.68m  9.39m            
  8 Paige Dodd                   Eastern Oreg             9.65m   31-08.00    507
      9.65m  9.60m  9.65m            
  9 Olivia Lane                  Eastern Oreg             9.44m   30-11.75    493
      8.83m  8.95m  9.44m            
 10 Ronni VanZant                Concordia (O             9.19m   30-02.00    477
      FOUL  8.62m  9.19m            
 11 Petrice Beattie              Stanislaus S             9.10m   29-10.25    471
      8.57m  9.10m  8.67m            
 12 Lexi Tubbs                   Northwest Na             8.82m   28-11.25    452
      8.82m  8.57m  8.61m            
 13 Elena Cano                   Alaska Ancho             8.42m   27-07.50    427
      8.13m  8.42m  8.17m            
 14 Loghan Sprauer               Southern Ore             8.03m   26-04.25    401
      7.40m  7.22m  8.03m            
 15 Anna DePew                   Northwest Na             6.93m   22-09.00    331
      6.65m  6.93m  6.72m            
 16 Ann Gebauer                  Alaska Ancho             6.74m   22-01.50    318
      6.37m  6.62m  6.74m            
 
Women Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Annie Wright                 George Fox                3577  
  2 Paige Dodd                   Eastern Oreg              3484  
  3 Chelsea Bone                 Concordia (O              3368  
  4 Emily Barnes                 Weber State               3353  
  5 Chase Stephens               Concordia (O              3191  
  6 Elena Cano                   Alaska Ancho              3115  
  7 Olivia Lane                  Eastern Oreg              3097  
  8 Loghan Sprauer               Southern Ore              3075  
  9 Alissa Swilley               George Fox                3070  
 10 Petrice Beattie              Stanislaus S              3025  
 11 Nicola Ader                  Nevada                    3004  
 12 Ronni VanZant                Concordia (O              2988  
 13 Franchesca Shepard           Stanislaus S              2779  
 14 Lexi Tubbs                   Northwest Na              2669  
 15 Ann Gebauer                  Alaska Ancho              2525  
 16 Anna DePew                   Northwest Na              2327  
 
Men Distance Medley
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Eastern Oregon  'A'                                10:18.25  
     1) Hunter Kratz                    2) Devin Lewis-Allen              
     3) Alex Navarro                    4) Lane Inwards                   
  2 College of Idaho  'C'                              10:33.75  
     1) Collin Tracy                    2) Tyler Truksa                   
     3) Sean Wagnon                     4) Alex Martin                    
  3 College of Idaho  'B'                              10:46.49  
     1) Bryce Odegard                   2) Devin Gaskins                  
     3) Jerry Celestino                 4) Cole Campbell                  
  4 College of Idaho  'A'                              10:50.74  
     1) Josh Frey                       2) Tyler Straub                   
     3) Derek Thomas                    4) Marcos Cervantes               
 
Men Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Justin Stattner              Boise State              5.05m   16-06.75 
     3.80 3.95 4.10 4.25 4.40 4.55 4.70 4.85 5.00 5.05 5.10 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O   XO    O  XXX 
  2 Corey Sledge                 Eastern Oreg             4.85m   15-11.00 
     3.80 3.95 4.10 4.25 4.40 4.55 4.70 4.85 5.00 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP   XO    O  XXO  XXX 
  3 Ryan Shearman                Unattached               4.70m   15-05.00 
     3.80 3.95 4.10 4.25 4.40 4.55 4.70 4.85 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP   XO   XO  XXX 
  4 Darrin Walker                Eastern Oreg             4.55m   14-11.00 
     3.80 3.95 4.10 4.25 4.40 4.55 4.70 
      PPP  PPP  PPP  PPP   XO   XO  XXX 
  5 Adam O'Brien                 Southern Ore            J4.55m   14-11.00 
     3.80 3.95 4.10 4.25 4.40 4.55 4.70 
      PPP  PPP  PPP  PPP    O  XXO  XXX 
  6 Spencer Hopkins              Northwest Na             4.40m   14-05.25 
     3.80 3.95 4.10 4.25 4.40 4.55 
      PPP  PPP  PPP  PPP   XO  XXX 
 -- Dustin Hatlan                Northwest Na                NH            
     3.80 
      XXX 
 -- Lucas Hidalgo                Eastern Oreg                NH            
     3.80 3.95 4.10 4.25 4.40 
      PPP  PPP  PPP  PPP  XXX 
 -- Justin Gould                 Eastern Oreg                NH            
     3.80 3.95 4.10 4.25 4.40 4.55 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  XXX 
 
Heptathlon: #1 Men 60 Meter Dash Heptathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Xakai Harry                  Weber State               7.13   2    837
  2 Dakota Tidwell               Northwest Na              7.26   2    792
  3 Caleb Whitney                Weber State               7.29   1    782
  4 Kristopher Kostelecky        College of I              7.30   1    779
  5 David Sramek                 Alaska Ancho              7.33   2    769
  6 Kendrik Caldwell             College of I              7.34   2    765
  7 Carter Reynolds              Weber State               7.35   2    762
  8 Blaine Kreutz                Northwest Na              7.42   1    739
  8 Matt McLaughlin              College of I              7.42   1    739
 10 Joe Dotson                   Southern Ore              7.49   1    716
 11 Sam Roddewig                 Eastern Oreg              7.61   1    678
 12 Jonah Coats                  Eastern Oreg              7.78   2    625
 13 Caleb Brown                  College of I              7.88   2    595
 
Heptathlon: #4 Men High Jump Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Xakai Harry                  Weber State              2.05m    6-08.75    850
     1.57 1.60 1.63 1.66 1.69 1.72 1.75 1.78 1.81 1.84 1.87 1.90 1.93 1.96 1.99 2.02 2.05 2.08 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  OPP  PPP    O   XO    O    O    O    O   XO  XXX 
  2 Caleb Whitney                Weber State              1.93m    6-04.00    740
     1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60 1.63 1.66 1.69 1.72 1.75 1.78 1.81 1.84 1.87 1.90 1.93 1.96 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  OPP  PPP  PPP    O   XO   XO    O  XXO    O  XXX 
  2 Caleb Brown                  College of I             1.93m    6-04.00    740
     1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60 1.63 1.66 1.69 1.72 1.75 1.78 1.81 1.84 1.87 1.90 1.93 1.96 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O  PPP    O    O    O   XO   XO  XXX 
  2 Kristopher Kostelecky        College of I             1.93m    6-04.00    740
     1.48 1.51 1.54 1.57 1.60 1.63 1.66 1.69 1.72 1.75 1.78 1.81 1.84 1.87 1.90 1.93 1.96 1.99 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O  PPP    O  PPP    O  PPP    O  PPP  XXX 
  5 Kendrik Caldwell             College of I             1.81m    5-11.25    636
     1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60 1.63 1.66 1.69 1.72 1.75 1.78 1.81 1.84 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O   XO  PPP   XO   XO    O    O  XXO  XXX 
  5 Blaine Kreutz                Northwest Na             1.81m    5-11.25    636
     1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60 1.63 1.66 1.69 1.72 1.75 1.78 1.81 1.84 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O    O    O  XXO  XXX 
  5 Dakota Tidwell               Northwest Na             1.81m    5-11.25    636
     1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60 1.63 1.66 1.69 1.72 1.75 1.78 1.81 1.84 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O    O  XXX 
  8 Jonah Coats                  Eastern Oreg             1.78m    5-10.00    610
     1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60 1.63 1.66 1.69 1.72 1.75 1.78 1.81 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  XXO    O   XO  XXO  XXX 
  8 David Sramek                 Alaska Ancho             1.78m    5-10.00    610
     1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60 1.63 1.66 1.69 1.72 1.75 1.78 1.81 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O    O  XXX 
 10 Joe Dotson                   Southern Ore             1.75m    5-08.75    585
     1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60 1.63 1.66 1.69 1.72 1.75 1.78 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O  PPP    O   XO   XO  XXX 
 11 Carter Reynolds              Weber State              1.72m    5-07.75    560
     1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60 1.63 1.66 1.69 1.72 1.75 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  XXO  XXO  XXX 
 11 Sam Roddewig                 Eastern Oreg             1.72m    5-07.75    560
     1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60 1.63 1.66 1.69 1.72 1.75 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O   XO    O    O  XXX 
 13 Matt McLaughlin              College of I             1.63m    5-04.25    488
     1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60 1.63 1.66 
        O  PPP    O  PPP    O  PPP    O  PPP    O   XO  XXX 
 
Heptathlon: #2 Men Long Jump Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Xakai Harry                  Weber State              7.16m   23-06.00    852
      6.82m  7.03m  7.16m            
  2 Caleb Whitney                Weber State              6.92m   22-08.50    795
      6.73m  6.92m  6.88m            
  3 Carter Reynolds              Weber State              6.66m   21-10.25    734
      6.66m  FOUL  6.22m            
  4 David Sramek                 Alaska Ancho             6.62m   21-08.75    725
      6.54m  6.62m  FOUL            
  5 Kristopher Kostelecky        College of I             6.61m   21-08.25    723
      6.61m  6.60m  6.54m            
  6 Blaine Kreutz                Northwest Na             6.40m   21-00.00    675
      6.40m  6.23m  6.25m            
  7 Dakota Tidwell               Northwest Na             6.36m   20-10.50    666
      6.36m  6.25m  FOUL            
  8 Joe Dotson                   Southern Ore             6.28m   20-07.25    648
      5.80m  FOUL  6.28m            
  9 Jonah Coats                  Eastern Oreg             6.14m   20-01.75    617
      FOUL  6.14m  6.05m            
 10 Kendrik Caldwell             College of I             6.11m   20-00.50    610
      6.09m  6.11m  5.35m            
 11 Matt McLaughlin              College of I             6.02m   19-09.00    591
      6.01m  6.02m  5.68m            
 12 Sam Roddewig                 Eastern Oreg             5.81m   19-00.75    546
      5.81m  5.52m  5.72m            
 13 Caleb Brown                  College of I             5.37m   17-07.50    455
      5.23m  5.31m  5.37m            
 -- Nate Griswold                College of I              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Heptathlon: #3 Men Shot Put Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Caleb Whitney                Weber State             11.60m   38-00.75    582
      11.60m  FOUL  FOUL            
  2 Dakota Tidwell               Northwest Na            11.38m   37-04.00    569
      10.44m  11.03m  11.38m            
  3 Blaine Kreutz                Northwest Na            11.24m   36-10.50    560
      11.24m  10.93m  10.97m            
  4 Xakai Harry                  Weber State             10.88m   35-08.50    539
      10.50m  10.68m  10.88m            
  5 Kristopher Kostelecky        College of I            10.86m   35-07.75    537
      10.58m  10.72m  10.86m            
  6 Joe Dotson                   Southern Ore            10.61m   34-09.75    522
      10.61m  10.44m  10.52m            
  7 Sam Roddewig                 Eastern Oreg            10.28m   33-08.75    502
      9.48m  9.79m  10.28m            
  8 Carter Reynolds              Weber State             10.00m   32-09.75    486
      9.34m  9.90m  10.00m            
  9 David Sramek                 Alaska Ancho             9.76m   32-00.25    471
      9.76m  FOUL  9.28m            
 10 Caleb Brown                  College of I             9.69m   31-09.50    467
      9.65m  9.69m  9.61m            
 11 Jonah Coats                  Eastern Oreg             8.88m   29-01.75    419
      8.88m  7.85m  8.61m            
 12 Matt McLaughlin              College of I             7.72m   25-04.00    350
      7.51m  7.72m  7.60m            
 13 Kendrik Caldwell             College of I             6.82m   22-04.50    297
      6.82m  6.76m  FOUL            
 
Men Heptathlon
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Xakai Harry                  Weber State               3078  
  2 Caleb Whitney                Weber State               2899  
  3 Kristopher Kostelecky        College of I              2779  
  4 Dakota Tidwell               Northwest Na              2663  
  5 Blaine Kreutz                Northwest Na              2610  
  6 David Sramek                 Alaska Ancho              2575  
  7 Carter Reynolds              Weber State               2542  
  8 Joe Dotson                   Southern Ore              2471  
  9 Kendrik Caldwell             College of I              2308  
 10 Sam Roddewig                 Eastern Oreg              2286  
 11 Jonah Coats                  Eastern Oreg              2271  
 12 Caleb Brown                  College of I              2257  
 13 Matt McLaughlin              College of I              2168